Xiaomi ma w planach aż 10 smartfonów 5G

Xiaomi potwierdziło właśnie, że w przyszłym roku wprowadzi na rynek aż 10 smartfonów z modemami 5G. Jednym z pierwszych modeli wspierających tę technologię jest Xiaomi Mi 9 Pro.

Technologia 5G jest niewątpliwie przyszłością branży urządzeń mobilnych. Producenci już szykują modele wyposażone w osprzęt pozwalający z niej korzystać. Na razie nie zaliczymy do nich Apple, gdyż jej pierwszy iPhone 5G pojawi się prawdopodobnie dopiero w 2022 roku.

Inne firmy działają jednak znacznie szybciej i Xiaomi potwierdziło właśnie, że zamierza zasypać rynek smartfonami wyposażonymi w nowe modemy. Dyrektor firmy Lei Jun podczas konferencji World Internet Conference potwierdził, że jego firma wprowadzi do sprzedaży co najmniej 10 modeli 5G.. Plany są niewątpliwie bardzo ambitne. Można więc zastanawiać się dlaczego chiński producent chce mieć w swej ofercie aż tyle urządzeń z nowym modemem. Wynika to z obaw, że po uruchomieniu nowej sieci klienci przestaną kupować smartfony 4G. Dlatego firma woli się zabezpieczyć i zaoferować swym klientom produkt, który bardziej ich zainteresuje.

Realizacja tego planu już się rozpoczęła. Pierwszym modelem posiadającym modem 5G jest Xiaomi Mi 9 Pro, który do sprzedaży trafił w zeszłym miesiącu. Dostępność tego sprzętu na razie jest jednak ograniczona, gdyż nabędziemy go wyłącznie w Chinach Pozostałe modele powinny jednak trafić także na zachodnie rynki.

Co więcej, będą to urządzenia należące do wszystkich segmentów. Nowa technologia trafi więc do modeli budżetowych, urządzeń ze średniej półki, jak i najlepiej wyposażonych smartfonów flagowych. Dzięki tej strategii firma dotrze do znacznie większej liczby klientów w porównaniu do rywali instalujących modemy 5G w modelach topowych.

Xiaomi

Źródło

You may also like...