iPhone SE powróci w nowej odsłonie

Apple nie zamierza porzucać budżetowego smartfona jakim jest iPhone SE. W pierwszej połowie przyszłego roku, do sklepów trafi jego następca.

W 2016 roku Apple podjęło próbę wejścia na rynek tanich smartfonów, wprowadzając do sprzedaży model iPhone SE. Telefon skierowany był dla nieco mniej majętnych odbiorców, których nie stać było na flagowe telefony.

Poza nieco mniejszym ekranem oraz gorszym przednim aparatem, telefon praktycznie niczym nie różnił się do iPhone’a 6S, więc cieszył się całkiem sporym zainteresowaniem. Dużym zaskoczeniem był więc brak jego następcy w tym roku. Latem tego roku pojawiły się jednak plotki sugerujące, że Apple nie porzuca pomysłu budżetowego iPhone’a i przygotowuje jego następcę.

Doniesienia mogą być prawdziwe, gdyż jak twierdzi chiński serwis Economic Daily News, iPhone SE 2 pojawi się w sklepach w przyszłym roku. Ściślej mówiąc w pierwszej jego połowie, a jego produkcją zajmie się indyjska firma Wistron, która ma swą fabrykę w Bengaluru. Jest to te same przedsiębiorstwo, które montowało pierwszą generację tego sprzętu.

Specyfikacja techniczna pozostaje na razie tylko w sferze domysłów. Nieoficjalnie mówi się jednak, że telefon otrzyma procesor Apple A10 Fusion, 2 GB RAM i prawdopodobnie 128 GB pamięci użytkowej. Dostanie też 12 MP tylny aparat oraz 5 MP przedni. Nie wiadomo jednak ile budżetowy iPhone miałby kosztować.

iPhone SE

Źródło: Cens.com

You may also like...