Słuchawki z odtwarzaczem MP3 sterowane ruchem szczęk

Odtwarzacze plików muzycznych, są już i tak bardzo małe i poręczne, jednak firma Greenwing Audio uznała, że ich rozmiar jest nadal zbyt duży i postanowiła je zmniejszyć.

Tak oto powstał gadżet o nazwie Split, który jest odtwarzaczem MP3 wbudowanym bezpośrednio w słuchawki douszne. Wyposażono je w magnesy, co jest wielką zaletą, ponieważ eliminuje ryzyko ich pogubienia, gdyż w czasie przechowywania są ze sobą połączone.

Najciekawszy jest jednak sposób kontrolowania odtwarzania. Jako, że Split jest bardzo małym urządzeniem, nie ma w nim miejsca na przyciski, które zwykle zajmują się sterowaniem. Zamiast tego wbudowano w nie trzyosiowy akcelerometr, wykrywający ruchy naszych szczęk i tłumaczący je na odpowiednie komendy. Krótko mówią, jedno zaciśnięcie szczęki przełącza utwór, dwa regulują głośność itp. A gdy już odtwarzana jest żądana piosenka, wystarczy tylko dotknąć prawej słuchawki, by zablokować sterowanie i zapobiec przypadkowym przełączeniom utworów.

Twórcy gadżetu początkowo mieli spory problem z synchronizacją obu słuchawek, które nie są wszak połączone kablem i musieli wymyślić jakąś metodę, by obie grały w tym samym czasie. Wbudowali więc w obie zegar, zapewniając w ten sposób idealną synchronizację.

Słuchawki nie są jednak tak przydatne, jak można by sądzić. Przede wszystkim mają tylko 256 MB pamięci, a więc nie zmieścimy w nich dużo piosenek. Po drugie nie da się płynnie regulować natężenia dźwięku, a jedynie przełączać się pomiędzy ustawionym poziomami: niskie, średnie, wysokie oraz wyciszenie. Baterie ładowane są poprzez złącze USB i wystarczają na cztery godziny odtwarzania.

Twórcy Split, chcą zebrać pieniądze na produkcję, za pośrednictwem Kickstartera, ale trzeba przyznać, że szanse mają znikome. Gadżet ma kosztować 155 USD, czyli przerażająco drogo, jak na oferowane możliwości. Za połowę tej kwoty mamy funkcjonalne MP3 od Creative’a, lub innego producenta, wyposażone w 2 GB pamięci rozszerzalnej kartą microSD, tunerem radiowym, oraz wygodnym kolorowym wyświetlaczem, które w dodatku będzie na jednym ładowaniu działać kilkadziesiąt godzin.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...