HUAWEI Mate 40 Pro z najlepszym aparatem na rynku

Serwis DXOMARK przetestował aparat najnowszego flagowca HUAWEI Mate 40 Pro. Przyznany wynik zapewnił mu pierwsze miejsce zestawienia, pozwalając zdetronizować Xiaomi Mi 10 Ultra.

Kilka dni temu Huawei oficjalnie zaprezentowało swą najnowszą rodzinę smartfonów Mate 40 (https://technogadzet.pl/huawei-mate-40-specyfikacja-ceny/). Trudno powiedzieć jak duża będzie sprzedaż tej serii, ale już teraz wiadomo że jest to jeden z najbardziej interesujących smartfonów na rynku.

Z benchmarków wynika bowiem, że najnowszy produkt chińskiej marki ma jeden z najwydajniejszych procesorów na rynku. Teraz natomiast dowiadujemy się, że ma również najlepsze aparaty, co potwierdza test modelu Mate 40 Pro przeprowadzony przez specjalistów z serwisu DXOMARK. Eksperci przyznali głównemu aparatowi 136 punktów, zaś kamerze do selfie 104 punkty. Średnia zapewniła mu więc pierwsze miejsce zestawienia smartfonów z najlepszymi aparatami, z którego zrzucił dotychczasowego lidera Xiaomi Mi 10 Ultra.

Eksperci docenili przede wszystkim duży zakres dynamiczny aparatu, jak również szybki i niezwykle dokładny autofokus w przypadku zdjęć oraz filmów. Sprzęt świetnie rejestruje także głębię obrazu w trybie bokeh, a dodatkowo ma niezły balans bieli podczas nagrywania filmów.

Oczywiście aparat nie jest doskonały, więc są też wady. Ultraszerokokątny aparat oferuje wąskie pole widzenia, a poza tym sporadycznie pojawia się kwantyzacja kolorów i artefakty zjawy w filmach. Minusem jest też stabilizacja obrazu podczas nagrywania wideo, szczególnie w przypadku rejestrowania obrazu w ruchu, przez co mają one nieco słabszą ostrość.

Jeśli macie ochotę zapoznać się z pełną treścią recenzji aparatów Huawei Mate 40 Pro, to zapraszam na tę stronę.

Mate 40 Pro

Źródło

You may also like...