Apple pierwszą amerykańską firmą o wartości 2 bln dolarów

Wartość koncernu Apple ciągle rośnie. Dwa lata temu była to pierwsza amerykańska firma, której wartość przekroczyła 1 bln dolarów, a teraz wynosi już 2 bln.

Można lubić Apple lub nie, ale nie da się zaprzeczyć, że koncern wie jak zarabiać pieniądze. Dzięki odpowiednio przemyślanej strategii marketingowej oraz szerokiej ofercie usług, producent osiągnął kolejny kamień milowy. Stał się bowiem pierwszą amerykańską firmą, której wartość bazująca na kursie akcji, osiągnęła 2 bln dolarów.

Apple nie jednak pierwszą firmą na świecie, której udało się to osiągnąć. Pierwszą był holding Saudi Aramco z siedzibą w Arabii Saudyjskiej, zajmujący się wydobyciem gazu oraz ropy naftowej. Wartość 2 bln dolarów udało mu się osiągnąć w grudniu 2019 roku, lecz długo się tym nie cieszył. Od tamtej pory, z powodu spadku kursów akcji, wartość holdingu spadła poniżej wspomnianego progu. Firmie z Cupertino udało się go natomiast osiągnąć 4 sierpnia bieżącego roku.

Dla amerykańskiego koncernu kluczowy w osiągnięciu takiej wartości firmy, był rok 2020. Mimo pandemii koronawirusa, kurs akcji koncernu wzrósł o ponad 50 procent. Od początku czerwca wzrastał on w tempie 3,5procenta tygodniowo.

Największy wzrost zanotowano natomiast po publikacji lipcowego raportu finansowego. Poinformowano w nim o rekordowej sprzedaży oraz przychodach wynoszących 59,7 mld dolarów, a więc o 11 procent większych niż w poprzednim kwartale.

Apple

Źródło

You may also like...