Apple pokonany przez Amazona

Apple pozywa wszystkich za wszystko, więc nie było dla nikogo zaskoczeniem, że spróbował ugryźć koncern Amazon, wytaczając mu proces za używanie nazwy App Store. Na szczęście przegrał sprawę.

Przedmiotem procesu wytoczonego Amazonowi przez kalifornijski koncern, była nazwa App Store. Księgarnia wykorzystuje ją do określania internetowego sklepu, gdzie oferuje aplikacje na Androida. Apple oczywiście uznało, że to naruszenie jej własności, mimo że nie ma do tego żadnych praw i dlatego przegrało spór.Sędzia Phyllis Hamilton odrzuciła fragment pozwu Apple. W uzasadnieniu napisała, że nie ma dowodów na tezę mówiącą, że cechy i właściwości należącego do Amazonu App Store dla Androida, są identyczne z tymi, których konsumenci oczekują od Apple Store oraz produktów Apple.

Apple teraz może pozwać Amazon za naruszenie znaku handlowego. A w zasadzie mogłoby, gdyby posiadało prawa do znaku App Store, tak się bowiem składa, że ich nie posiada. Owszem, próbowało go sobie przywłaszczyć, ale kilka innych firm skutecznie ten ruch zablokowało.

Krótko mówiąc Apple posiada własną nazwę Apple Store i od App Store powinno się odczepić, ponieważ jest to potoczne wyrażenie i nie można go przywłaszczyć.

Źródło: Mashable.com

You may also like...