Personalizowana klawiatura w Android 7.0 Nougat

Planowany na jesień Android 7.0 Nougat przyniesie ze sobą wiele zmian dla funkcjonowania naszych smartfonów. Jedną z nich będą tematyczne klawiatury, które będzie można dowolnie spersonalizować.

Google tworzące kolejne wersje Androida, zaniedbywało dotychczas jedną kwestię, mianowicie klawiatury, oferując tylko standardową wersję, która nie każdemu odpowiada. Wprawdzie użytkownicy mogą zainstalować zupełnie nową klawiaturę dostarczaną przez twórców aplikacji, ale nie jest to rozwiązanie bezpieczne, gdyż czasem są one wykorzystywane do dystrybucji malware.

W systemie Android 7.0 Nougat zostanie to więc zmienione i programiści koncernu zaoferują w tym zakresie więcej możliwości. Krótko mówiąc, nowa platforma dostanie tematyczne klawiatury, które użytkownik będzie mógł samodzielnie spersonalizować, zmieniając obrazek tła na własny, wybierając kolorystykę, a nawet regulując jasność, aby była maksymalnie czytelna.

Poniższe wideo pokazuje, że nowa klawiatura jest bardzo funkcjonalna, zaś użytkownicy smartfonów nie będą już musieli instalować dodatkowych aplikacji i nie narażać się przy tym na zainfekowanie sprzętu przez malware.

Android 7.0 Nougat

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...