Sprzedaż smartfonów Redmi przekroczyła 110 mln sztuk

Chiński koncern Xiaomi, który może już śmiało rywalizować z Apple, czy Samsungiem pochwalił się właśnie łączną sprzedażą wszystkich smartfonów z rodziny Redmi. Od momentu premiery, sprzedano ich łącznie ponad 110 mln egzemplarzy.

Jeszcze kilka lat temu Xiaomi było niewielkim chińskim producentem smartfonów. Dziś jej wielkim koncernem, którego produkty znajdują się w rękach sporej części populacji naszej planety, a niebawem wyników sprzedaży, będzie mogło jej pozazdrościć nawet Apple.Firma pochwaliła się właśnie sprzedażą najpopularniejszego smartfona, jakim jest Redmi. Pierwszy model z tej rodziny pojawił się w sierpniu 2013 roku i od tamtej pory wszystkich modeli sprzedało się łącznie na całym świecie ponad 110 mln sztuk. Przez ostatnie trzy lata co 1,21 sekundy, sprzedawał się więcej jeden smartfon z tej rodziny.

Xiaomi twierdzi, że jej sprzęt jest najpopularniejszy w grupie wiekowej 22-29 lat, ponieważ młodzież jest najbardziej aktywnymi użytkownikami internetu, a dodatkowo wykorzystuje posiadane smartfony do grania, czytania książek, informacji ze świata, korzystania z portali społecznościowych oraz oglądania filmów w sieci.

Niestety firma nie podała ile z tych smartfonów sprzedało się w Chinach, a ile zostało zakupionych na innych rynkach. Można jednak założyć, że sporą część z tej liczby kupiono w innych krajach, gdzie sprzęt Xiaomi jest bardzo popularny.

Źródło: Twitter.comYou may also like...