Apple pracuje nad wydajniejszymi bateriami

Analityk Ming-Chi Kuo zapewnia, że Apple pracuje nad wydajniejszymi bateriami do swych smartfonów. Będą one zasilać modele oferowane w 2019 i 2020 roku.

Smartfony zyskują nie tylko na wydajności, ale też wzbogacane są o dodatkową funkcjonalność zapewnianą przez nowoczesne rozwiązania technologiczne. Potrzebują więc więcej energii, a tymczasem obecnie stosowana technologia akumulatorów jest w stanie dostosować się do rosnących potrzeb.

Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple pracuje nad zmianą takiego stanu rzeczy. Specjalista KGI Securities uważa, że amerykański koncern pracuje nad zwiększeniem pojemności baterii, które wykorzysta w przyszłych modelach swych smartfonów. Ekspert twierdzi, że firma z Cupertino chce w ten sposób lepiej dopasować swój sprzęt do nowej technologii rzeczywistości rozszerzonej, które planuje zastosować w przyszłorocznych iPhone’ach.

Zastosowanie nowych technologii w konstruowaniu telefonów, pozwoli firmie wygospodarować więcej wolnego miejsca w ich obudowach, co umożliwi instalację większych baterii. Oczywiście same akumulatory także zostaną zmodernizowane. To z kolei pozwoli upakować ich elektronikę w mniejszej przestrzeni, zapewniając więcej miejsca na same ogniwa. Większa pojemność baterii powinna więc znacznie wydłużyć działanie sprzętu.

Naturalnie są to jedynie prognozy i żadnych konkretów na ten temat ewentualnej pojemności akumulatorów razie nie ma. Analityk potrafi jednak dość dobrze przewidywać przyszłość urządzeń mobilnych i jego słowa często się sprawdzają.

Apple

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...