Android Nougat powoli zdobywa rynek

Google udostępniło kolejne zestawienie dystrybucji poszczególnych wersji systemu Android. Najnowszy raport wskazuje na dalszy wzrost popularności wersji Nougat.

Koncern Google, jak co miesiąc publikuje koleje dane dotyczące dystrybucji swego systemu mobilnego operacyjnego. Właśnie pojawił się kolejny raport, który wykazuje powolny lecz stały wzrost popularności wersji Nougat.

Najnowsze statystyki pokazują, że obecnie Android Nougat jest zainstalowany na 13,4% wszystkich smartfonów z Androidem. Jest to oczywiści wynik łączny, obejmujący wersję 7.0 (12,3%) oraz 7.1 (1,2%). W porównaniu do poprzedniego miesiąca (11,5%), popularność systemu wzrosła więc o 1,9%.

Oczywiście jak można się domyślać, nadal dominującą platformą jest Android 6.0 Marshmallow, która mimo upływu lat wciąż zainstalowana jest na 32,3% wszystkich urządzeń. Co ciekawe jej popularność nadal rośnie, gdyż w poprzednim miesiącu liczba smartfonów wyposażonych w ten system wynosiła 31,8%.

Pozostałe wersje Androida również trzymają się bardzo mocno, szczególnie Lollipop, do którego należy w sumie 29,2% rynku urządzeń mobilnych.

Wkrótce w zestawieniu powinny zajść większe zmiany, gdyż niebawem swą premierę będzie mieć Android 8.0.

Nougat

Źródło: Developer.android.com

You may also like...