Apple projektowało AirPodsy od 2015 roku?

Najnowszy patent koncernu Apple sugeruje, że decyzja o pozbawieniu iPhone’a 7 gniazda słuchawkowego, została podjęta znacznie wcześniej. Wskazuje bowiem, że firma pracowała nad AirPodsami już od 2015 roku.

Wprowadzony na rynek we wrześniu ubiegłego roku iPhone 7, dla wielu osób okazał się niemiłym zaskoczeniem. Chodzi tu oczywiście o brak gniazda słuchawkowego, co wymusza na ich posiadaczach zakup przejściówki lub niezwykle drogich słuchawek AirPods.Okazuje się jednak, że Apple nosiło się z tym pomysłem już od 2015 roku, bowiem z tego właśnie okresu pochodzi najnowszy patent amerykańskiego koncernu, który pokazuje słuchawki AirPods.

Szkic dołączony do wniosku patentowego odkryty przez witrynę AppleInsider pokazuje bezprzewodowe słuchawki, wraz z ładującą je obudową. Oczywiście Apple mogło pracować nad takim sprzętem znacznie wcześniej, lecz opatentowało go dopiero w 2015 roku.Warto jednak dodać, że tym samym roku zarejestrowano również znak handlowy o nazwie AirPods, a to wskazuje na fakt, że patent dotyczy prawdziwego produktu, nie zaś tylko samego pomysłu, który bardzo często nigdy nie wchodzi do seryjnej produkcji.

Jak na razie słuchawki AirPods oceniane są bardzo dobrze, choć oczywiście nie są tanie i kosztują aż 160 dolarów. Poza tym ostatnio pojawił się problem wynikający z wyciekiem energii z obudowy słuchawek, ale najwyraźniej ludziom to nie przeszkadza.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...