Galaxy Note 7 powróci w przyszłym roku

Niedawne wycofanie z rynku Galaxy Note 7 wcale nie oznacza, że smartfon został definitywnie uśmiercony. Najnowsze doniesienia sugerują, że może powrócić w przyszłym roku jako urządzenie refurbished.

Kilka tygodni temu Samsung wycofał ze sprzedaży swój najnowszy smartfon Galaxy Note 7. Telefon okazał się wadliwe i z niewyjaśnionych przyczyn zaczęło wybuchać, więc stanowił zagrożenie dla użytkowników.Dla producenta było spowodowało to masę problemów i niewyobrażalne straty finansowe, które będzie musiał długo odrabiać. Niewykluczone, że firma chce się częściowo odkuć na sprzedaży sprzętu wycofanego z użytku. Najnowsze wieści mówią bowiem, że Galaxy Note 7 może powrócić w przyszłym roku na rynek.

Oczywiście nie będzie oferowany jako nowe urządzenie, lecz fabrycznie odnawiane, czyli tzw. refurbished. Producent zamierza używane egzemplarze wyposażyć w nową baterię oraz obudowę, a także poddać je dokładnym testom, by wykluczyć ryzyko awarii. Następnie trafią do sklepów w obniżonej cenie. Nie będzie jednak można ich kupić wszędzie, gdyż Samsung chce się ograniczyć tylko do rynków rozwijających się.

Pomysł jest dość ryzykowny i na pewno spotka się z dużą krytyką. Wielu może bowiem sądzić, że producent w ten sposób chce się pozbyć śmieci. Poza tym pamiętajmy, że Samsung już raz zapewniał, że po pierwszej wymianie, smartfony są całkowicie bezpieczne, a tymczasem prawda okazała się inna. Trudno więc zaufać firmie, która zaliczyła taką wpadkę.

Źródło: Theinvestor.co.krYou may also like...