Apple przestaje chwalić się sprzedażą iPhone’ów

Zainteresowanie iPhone’ami musi być naprawdę niskie, gdyż Apple ogłosiło właśnie, że przestaje publikować wyniki sprzedaży swych produktów. Zwykle robi się to wówczas, gdy nie ma się czym chwalić.

Przez wiele lat iPhone’y królowały w zestawieniach sprzedaży, zaś Apple chętnie chwaliło się ile urządzeń znalazło nabywców w danym kwartale, a za każdym razem było ich więcej niż poprzednio.W tym roku po raz pierwszy wyniki sprzedaży przestały rosnąć, a zaczęły spadać. I to w bardzo szybkim tempie, gdyż w ciągu pierwszych dwóch kwartałów spadek zrobił się już dwucyfrowy.

Muszą być tak słabe, że Apple uznało, że nie ma sensu już się nimi chwalić. Koncern wydał oświadczenie, w którym zapowiedział, że nie będzie już publikował wyników sprzedaży iPhone’ów. Przedstawiciel amerykańskiej firmy zapewnił jedynie, że zainteresowanie iPhone’m 7 i iPhonem 7 Plus jest bardzo wysokie, lecz tym razem nie zamierza podawać wyników z pierwszego tygodnia, jak czyniło to przez wszystkie lata.

Podtrzymano równocześnie prognozy finansowe mówiące, że w kolejnym kwartale spodziewany jest dalszy spadek sprzedaży iPhone’ów oraz niemal 10 procentowy spadek ogólnych przychodów firmy.

Źródło: Twitter.comYou may also like...