Apple rozczarowane sprzedażą iPhone X

Najnowsze doniesienia potwierdzają, że sprzedaż najnowszego smartfona iPhone X jest znacznie poniżej oczekiwań. Apple jest bowiem rozczarowane niskim zainteresowaniem tym sprzętem i planuje dalszą redukcję zamówień.

iPhone X (sprawdź ceny tego modelu) miał być prawdziwą rewolucją w ofercie Apple. Smartfon został wyposażony we wszystkie technologie obecne od lat w konkurencyjnych smartfonach, czyli ekran OLED oraz ładowanie bezprzewodowe, a nawet więcej. Prawdziwą nowością jest w nim bowiem technologia Face ID, która skanuje twarz użytkownika.

Niestety zastosowane rozwiązania nie są tanie co sprawiło, że jest to najdroższy smartfon w historii amerykańskiej firmy. I być może to właśnie sprawiło, że nie jest tak chętnie kupowany jak liczyłby na to producent. Najnowszy raport Fast Company potwierdza, że Apple jest rozczarowane sprzedażą sprzętu, a informacja ta przewija się w wewnętrznych notatkach firmy.

Rozczarowanie jest tak duże, że firma z Cupertino zamierza po raz kolejny zredukować wielkość zamówień u swych dostawców. W drugim kwartale tego roku zamierza zamówić tylko 8 mln sztuk. Mówi się, że redukcja zamówień to efekt posiadania sporych zapasów magazynowych sprzętu, spowodowaną słabą jego sprzedażą w poprzednim kwartale. Na razie nie wiadomo jaka będzie przyszłość tego modelu. Ale już wcześniej pojawiły się plotki, że latem iPhone X może zniknąć z rynku, gdyż Apple odeśle go na emeryturę, po tym jak zastąpi go nowym modelem.

Jesienią pojawić ma się bowiem większa wersja tego modelu, jednakże oferowana prawdopodobnie w wyższej cenie. To może także ograniczyć zainteresowanie klientów, bo niewielu zdecyduje się zapłacić ponad 1000 dolarów za nowy telefon.

iPhone X

Źródło: Fastcompany.com

You may also like...