Essential Phone dostępny na kolejnych rynkach

Producent Essential Phone chce zwiększyć dostępność swego sprzętu, dlatego otwiera sklepy na kolejnych rynkach. Internetowe sklepy uruchomiono właśnie w czterech nowych krajach.

Essential Phone, lub jak kto woli Essential PH-1, pojawił się w sprzedaży w sierpniu ubiegłego roku. Smartfon Andy Rubina uważanego za jednego z ojców systemu Android, nie spełnił jednak pokładanych w nim oczekiwań, a poza tym był zbyt drogi. Początkowo kosztował bowiem ponad 700 dolarów, nie oferując w zamian nic rewolucyjnego.

Kolejne obniżki ceny nie zmieniły sytuacji sprzętu na lepsze i do tej pory nabywców znalazło jedynie nieco ponad 150 tys. egzemplarzy. Producenci telefonu nie zamierzają się jednak poddawać i ciągle aktualizują swój telefon, udostępniając mu ostatnio Androida 8.1 Oreo.

A teraz zdecydowali się zwiększyć dostępność produktu na kolejnych. Do tej pory był on bowiem oficjalnie sprzedawany tylko w kilku krajach, ale teraz można go kupić w kolejnych. Na Twitterze producenta pojawiła się bowiem informacja o otwarciu internetowych sklepów w Wielkiej Brytanii, Francji, Japonii oraz Kanadzie.

To dobra wiadomość dla mieszkańców tych krajów, gdyż będą mogli znacznie łatwiej kupić swój egzemplarz Essential Phone. A obecnie wersja czarna i biała dostępne są w cenie 499 dolarów. Za wariant szary oraz miedziano-czarny trzeba natomiast zapłacić o 100 dolarów więcej. Czas realizacji zamówienia wynosi około pięciu dni.

Essential Phone

Źródło: Twitter.com

You may also like...