Apple uruchamia iTunes Radio

Radio to element, którego najbardziej brakuje posiadaczom sprzętu Apple, które w przeciwieństwie do każdego innego sprzętu, nie dysponują tunerami FM. Kalifornijski koncern wreszcie zdecydował się ten fakt naprawić szykuje się do uruchomienia usługi iTunes Radio.

iTunes Radio ruszy już od przyszłego miesiąca i będzie darmową usługą zapewniającą użytkownikom dostęp do internetowych kanałów radiowych z dodatkiem reklam, z których finansowane będzie jej utrzymanie.

Jak wynika z doniesień, w planach są trzy różne rodzaje reklam, dzięki którym odsłuch kanałów radiowych ma być darmowy. Pierwsza z nich to odtwarzanie reklam co każde 15 minut. Druga to wrzucana co godzinę wideo reklama, natomiast trzeci rodzaj to coś określanego mianem interaktywnej reklamy, emitowanej na całym wyświetlaczu. Wszystkie trzy typy reklam będą się pojawiały na iPhonie, iPadzie oraz na komputerze stacjonarnym, na którym będzie uruchomiona usługa iTunes Radio.

Naturalnie pojawi się możliwość wyłączenia reklam, choć to już wymaga opłacenia subskrypcji, w nie znanej na razie wysokości.

Źródło: Techspot.com

You may also like...