Apple walczy z wykorzystywaniem nieletnich

Kilka miesięcy temu świat obiegła wieść, że pracujący dla Apple Foxconn zatrudnia nieletnich. Tamto wydarzenie spowodowało sporą ujmę na wizerunku koncernu, dlatego teraz walczy on z wszelkimi przypadkami pracy nieletnich.

Kalifornijski koncern poinformował o zakończeniu współpracy z jednym z dostawców po tym jak okazało się, że zatrudnia on do pracy nieletnich. Firma Guangdong Real Faith Pingzhou Electronics została zgłoszona władzom, które natychmiast sprawdziły doniesienie i po jego potwierdzeniu odesłano do domów kilkunastoletnich pracowników

Odkrycia dokonano podczas przeprowadzonego audytu, kiedy to zweryfikowano sfałszowane dokumenty informujące o wieku pracowników. Po weryfikacji, na firmę nałożono grzywnę oraz zobowiązano do pokrycia kosztów odesłania nieletnich pracowników do domu.

Dla Apple zatrudnianie nieletnich przez dostawców podzespołów, to bardzo drażliwa kwestia. W ubiegłym roku przeprowadzono aż 393 audyty u dostawców, co jest aż 70-procentowym wzrostem w porównaniu do poprzedniego roku. Około 92-procent współpracowników Apple wywiązywało się z ustaleń o maksymalnie 60-godzinnym tygodniu pracy.

Źródło: Cnet.com

You may also like...