Samsung pracuje nad tanim smartfonem 5G

Inżynierowie Samsunga pracują nad kolejnym smartfonem 5G. Tym razem będzie to znacznie bardziej przystępny cenowo model Galaxy A71.

Technologia 5G staje się powoli dostępna, więc producenci muszą zapewnić klientom sprzęt, który pozwoli z niej korzystać. Problem w tym, że obecnie modele korzystające z nowej sieci, nie należą do tanich. Producenci montują bowiem odpowiednie modemy głównie we flagowych urządzeniach. Z biegiem czasu będą jednak pojawiały się telefony znacznie tańsze.

Jednym z kolejnych modeli współpracujących z najnowszą technologią łączności będzie Samsung Galaxy A71. Udało mam się właśnie poznać numer modelowy chińskiego wariantu, a jest to SM-A716B.

Jako że seria Galaxy A to średnia półka, więc wyposażenie będzie adekwatne do kategorii urządzeń. Według najnowszych przecieków, na jego pokładzie znajdzie się procesor Exynos 980 oraz WiFi 6. Jest to całkowicie nowy, ośmiordzeniowy układ koreańskiego koncernu. Składa się z dwóch rdzeni Cortex-A77 taktowanych zegarem 2,2 GHz oraz clustera sześciu rdzeni Cortex-A55 1,8 GHz.

Chip obsługuje też wyświetlacze o rozdzielczości do 3360 x 1440 pikseli, pojedyncze aparaty do 108 MP lub podwójne w zestawieniu 20 MP + 20 MP. Jego moc obliczeniowa umożliwia nagrywanie w jakości 4K UHD o prędkości nawet 120 kl/s.

Nie znamy jeszcze daty premiery smartfona. Seryjna produkcja nowego procesora rozpocznie się jeszcze w tym roku, więc Galaxy A71 pojawi się zapewne w pierwszym kwartale 2020 roku.

Galaxy A71

Źródło

You may also like...