Jeszcze w tym roku Qualcomm pokaże Snapdragona 865

Za kilka tygodni Qualcomm zaprezentuje nam swój nowy procesor Snapdragon 865. Jego premiera odbędzie się podczas imprezy Tech Summit, zaplanowanej na 3-5 grudnia.

Jeszcze w tym roku będziemy mieli okazję poznać najnowszy procesor firmy Qualcomm, zaprojektowany dla flagowych smartfonów. W dniach 3-5 grudnia na hawajskiej wyspie Maui odbędzie się impreza Tech Summit 2019. To właśnie na niej amerykańskie przedsiębiorstwo zazwyczaj prezentuje swe procesory, więc zapewne pokaże tam również najnowszy produkt.

Szczegóły techniczne chipsetu nie są na ten moment znane. Nieoficjalnie mówi się jednak, że zamiast technologii firmy TSMC, Qualcomm wykorzysta w nim litografię 7 nm EUV opracowaną przez inżynierów Samsunga. Powinno to znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie układu na energię. Tym samym pozwoli to wydłużyć czas działania smartfona.

Oczekuje się też, że procesor Snapdragon 865 będzie dostępny w dwóch różnych wariantach. Pierwszy z nich stworzono jest do współpracy ze standardową siecią łączności LTE. Natomiast drugi będzie miał na wyposażeniu modem Snapdragon X55 5G. Ten ostatni trafi oczywiście do modeli stworzonych specjalnie do współpracy z najnowszą generacja sieci łączności.

Snapdragon 865

Źródło

You may also like...