Samsung wciąż największym producentem smartfonów

Najnowszy raport International Data Corporation wskazuje na nieznaczny wzrost sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale roku. W tym czasie na rynek trafiło 358,3 miliony urządzeń, a najwięcej sprzedał Samsung.

Ostatnie lata nie były najlepsze dla rynku urządzeń mobilnych. Duże nasycenie oraz coraz rzadsza wymiana sprzętu na nowy model sprawiła, że sprzedaż znacznie wyhamowała. Najnowsze dane mówią jednak, że sytuacja z biegiem czasu zaczyna wyglądać coraz lepiej, a wskazuje na to kolejny raport IDC.

Firma zaprezentowała globalne wyniki sprzedaży smartfonów za okres trzeciego kwartału bieżącego. W tym czasie na rynek trafiło 358,3 mln urządzeń, co daje 0,8 procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku. Wówczas sprzedano 355,6 mln telefonów. Jest to również 8,1 procentowy wzrost w porównaniu do drugiego kwartału bieżącego roku.

Samsung

Jeśli chodzi o producentów sprzętu, to w tej kategorii palmę pierwszeństwa dzierży niezmiennie koncern Samsung, który dostarczył na rynek 78,2 mln urządzeń. Jest to 8,3 procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku, a daje to firmie aż 21,8 procentowy udział w rynku.

Samsung

Na drugim miejscu znajduje się koncern Huawei, który mimo braku dostępu do rynku amerykańskiego, radzi sobie rewelacyjnie. Chiński koncern w trzecim kwartale dostarczył do sklepów 66,6 mln smartfonów. Jest to aż 28,2% wzrost w ujęciu rocznym, a daje to firmie 18,6% udziału w rynku. Trzecie miejsce zajęło Apple z wynikiem 46,6 mln smartfonów. Amerykański koncern w stosunku rocznym zanotował spadek sprzedaży o 0,6% i ma obecnie 13% rynku.

Pierwszą piątkę producentów zamykają firmy Xiaomi oraz Oppo, które mają odpowiednio 9,1 i 8,7 procentowy udział w rynku.

Źródło

You may also like...