Apple Watch 6 dostanie pulsoksymetr

Najnowsze wieści potwierdzają, że Apple Watch 6 będzie miał na wyposażeniu pulsoksymetr. To specjalny sensor, który pozwoli mierzyć saturację krwi użytkownika.

Parę lat temu Apple po raz pierwszy wyposażyło swój flagowy smartwatch w funkcje medyczne, co okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nowe możliwości sprzętu bardzo spodobały się użytkownikom, więc producent nadal podąża w tym kierunku, stale je rozszerzając. Obecna generacja potrafi nie tylko mierzyć puls, ale też wykonać EKG, a dodatkowo dysponuje funkcją wykrywania upadku i wezwania pomocy.

Kolejny model będzie pod tym względem jeszcze bardziej rozbudowany. Według najnowszych doniesień tajwańskich mediów, Apple Watch 6 dostanie pulsoksymetr. Jest to specjalny sensor, który pozwoli mierzyć saturację krwi użytkownika. To sprzęt bardzo przydatny osobom aktywnym fizycznie, gdyż pomaga im w zwiększeniu efektywności treningów. Informacja ta nie powinna być jednak dużym zaskoczeniem, gdyż już w marcu w iOS znaleziono wskazówki sugerujące obecność takiego sensora w nowym zegarku.

Pulsoksymetr nie będzie jedyną funkcją nowego zegarka związaną ze zdrowiem. Mówi się również, że popularny sprzęt będzie też monitorował sen. Natomiast dzięki akcelerometrowi bazującemu na MEMS oraz żyroskopowi, dokonywane pomiary staną się niezwykle dokładne.

Przecieki sugerowały także obecność funkcji wykrywania ataków paniki, a także Schooltime. Ta ostatnia miałaby umożliwić rodzicom ograniczenie dostępu do aplikacji podczas godzin szkolnych. W ten sposób uwaga dziecka skupiałaby się w całości na nauce.

Nie wiemy na tę chwilę kiedy Apple Watch 6 pojawi się w sprzedaży. Skoro jednak premierę iPhone’a 12 oficjalnie przełożono, to nie możemy wykluczyć, że na zegarek również trzeba będzie trochę poczekać.

Apple Watch 6

Źródło

You may also like...