Apple Watch ułatwi radzenie sobie z atakami paniki

Apple Watch może niebawem otrzymać kolejną funkcję medyczną. Zegarek wykryje ataki paniki, na które cierpi całkiem spora liczba osób.

Apple początkowo projektowało Apple Watch przede wszystkim jako urządzenie wspierające iPhone’a. Zegarek oferujący całkiem sporo funkcji, nie był więc w stanie funkcjonować samodzielnie i stanowił jedynie dodatek do smartfona. Wraz z kolejnymi generacjami jego możliwości jednak rosły, a prawdziwym strzałem w dziesiątkę było wzbogacenie go o funkcje medyczne.

Sprzęt otrzymał nie tylko funkcję wykrywania upadku i wzywania pomocy, niezwykle pomocną seniorom, ale również potrafi wykonać EKG. Druga z tych opcji bywa bardzo użyteczna, a może zaświadczyć o tym pewna 80-latka, której sprzęt ocalił życie (https://technogadzet.pl/apple-watch-80-latka-problemy-z-sercem/). Wykrył bowiem problemy z sercem, które przeoczono podczas badania wykonywanego w szpitalu.

Firma z Cupertino wciąż rozwija więc funkcje medyczne, a ostatnim pomysłem jest wykrywanie ataków paniki. Według przecieków, inżynierowie przygotowują dla platformy watchOS nową funkcję, która to umożliwi. Atak paniki jest skrajną formą lęku, którą można pomylić z atakiem serca, a pojawia się bowiem z zaskoczenia i powoduje duszności.

Według doniesień, kolejna wersja zegarka otrzyma pulsoksymetr, który będzie mierzył poziom natlenienia krwi, wykrywając tym samym hiperwentylację. Raport sugeruje, iż sprzęt monitorując puls oraz saturację krwi, będzie mógł wykryć oraz ostrzec użytkownika o zbliżającym się ataku.

Tego typu opcja może być niezwykle przydatna i pomagać w różnych okolicznościach. Jeśli na przykład kierujemy autem i otrzymamy taki komunikat, będziemy mogli zawczasu zjechać z drogi.

Póki co nie wiadomo kiedy Apple Watch może taką funkcję otrzymać. Być może jakieś konkrety uda nam się poznać podczas konferencji WWDC 2020, która odbędzie się latem. Impreza oczywiście nie będzie dostępna w formie fizycznej i obejrzymy ją wyłącznie w sieci. Na gotowy produkt trzeba jednak będzie poczekać zapewne aż do przyszłego roku.

Apple Watch

Źródło

You may also like...