Użytkownicy Apple Watch mogą już bezpiecznie korzystać z Walkie-Talkie

Apple wypuściło najnowszą aktualizację do systemu watchOS, która łata lukę związaną z funkcją Walkie-Talkie. Nikt już nie będzie podsłuchiwał naszych rozmów.

Na początku bieżącego miesiąca informowałem o wyłączeniu funkcji Walkie-Talkie obecnej w smartwatchu Apple Watch. Producent zdecydował się na tym krok po tym jak ujawniono, że nowoczesna wersja krótkofalówki nie jest bezpieczna. Odkryta w niej luka pozwalała bowiem podsłuchiwać prowadzone rozmowy.

Amerykański producent na szczęście poradził sobie z tym problemem. Firma wypuściła właśnie najnowszą aktualizację watchOS 3.0,, która likwiduje wspomniany błąd. Oprócz rozwiązania problemu podsłuchiwania konwersacji, poprawka wprowadza też kilka innych poprawek oraz włącza w Kanadzie i Singapurze funkcję EKG.

W obu państwach użytkownicy nie mogli dotychczas z niej korzystać, gdyż jest to funkcja medyczna. Apple musiało więc najpierw uzyskać niezbędne zezwolenia, aby można było udostępnić ją posiadaczom zegarka.

A jest to bardzo przydatna funkcja, która wielokrotnie udowodniła już swą użyteczność. Całkiem niedawno uratowała życie pewnego Brytyjczyka, wykrywając u niego nieprawidłowe działanie serca.

watchOS

Źródło: Macrumors.com

You may also like...