Apple Watch otrzyma nowatorską technologię autoryzacji użytkownika

Według najnowszego patentu, Apple Watch może dostać nowatorską technologię autoryzacji użytkownika. Zegarek rozpozna właściciela po fakturze jego skóry.

Smartwatche w przeciwieństwie do smartfonów, nie posiadają biometrycznych systemów autoryzacji użytkownika. Są bowiem urządzeniami zbyt małymi, aby takie rozwiązanie mogło się w nich zmieścić.

Producenci stosują więc autoryzację za pomocą kodu PIN, która jest powszechnym i łatwym w obsłudze rozwiązaniem. Apple może mieć jednak zupełnie inny pomysł na ochronę swego sprzętu, a potwierdza to najnowszy patent amerykańskiego koncernu. Patent odkryty przez Patently Apple, opisuje nowatorską technologię autoryzacji wykorzystującą teksturę skóry użytkownika.

Jak wiemy nasza skóra nie jest równa, lecz poprzecinana jest mnóstwem rowków. Okazuje się, że owe rowki są cieplejsze niż pozostałe obszary skóry oraz pokrywające ją włoski. Co więcej, tekstura skóry jest tak samo unikalna jako odcisk palca i każdy z nas ma inny wzór. Dzięki zastosowaniu sensora rejestrującego obraz termiczny, będzie można rejestrować tenże wzór i na jego podstawie autoryzować użytkownika.

Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik nie musiałby wpisywać PIN’u po każdorazowym założeniu zegarka. Sprzęt automatycznie by go rozpoznał i odblokował udostępniając wszystkie opcje. Zapewniłoby to również Apple Watch większą niezależność od iPhone’a.

Oczywiście jest to tylko patent i nie ma żadnej pewności, że Apple zechce wykorzystać go w swym produkcie.

Apple Watch

Źródło

You may also like...