LG ma bardzo ciekawy pomysł na składany smartfon

LG opatentowało nowy składany smartfon. Pomysł koreańskiego koncernu jest dużo ciekawszy niż produkty opracowane przez pozostałe firmy.

Jak wiemy 27 września Samsung wprowadzi do sprzedaży swój pierwszy składany smartfon Galaxy Fold. Firma planuje też jego następcę, który jak sugerują najnowsze przecieki, będzie miał zupełnie inną konstrukcję.

Nad składanym urządzeniem mobilnym zastanawia się również koncern LG, który opatentował niedawno całkowicie nowy projekt. Dzięki uprzejmości witryny LetsGoDiigtal, możemy zobaczyć jak prezentuje się wspomniana koncepcja.

Na zaprezentowanych renderach widzimy urządzenie składające się w zupełnie inny sposób niż wspomniany Galaxy Fold lub Huawei Mate X. Jego ekran zgina się nie w jednym lecz dwóch miejscach i zawija się na tylną część obudowy. A to oznacza, że ekran znajduje się wówczas po obu stronach. Gdy sprzęt jest złożony, ma kształt typowego smartfona, co oczywiście zapewnia optymalny komfort użytkowania. Po rozłożeniu, uzyskujemy sprzęt o kształcie i wymiarach typowego tabletu, więc można powiedzieć, że mamy dwa urządzenia w jednym. Produkt posiada dodatkowo rysik, ułatwiający jego obsługę.

Jest to oczywiście tylko patent, jednak pokazany na nim smartfon wygląda zdecydowanie lepiej niż urządzenia rywali. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że podwójny zawias i składanie ekranu na zakładkę spowoduje znaczne zwiększenie grubości obudowy. Zwiększy też stopień komplikacji produkcji oraz masę smartfona. Dodatkowo dwa zawiasy to podwójne ryzyko awarii, nie mówiąc już o tym, że ekran otaczający całą obudowę ciężko będzie chronić przed uszkodzeniami.

Póki co nie musimy się tym przejmować, gdyż jest to tylko patent przedstawiający koncepcję. Nie wiemy czy producent zdecyduje się wdrożyć pomysł do produkcji. Jeśli jednak to zrobi, to sprzęt z pewnością znajdzie wielu chętnych.

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

Źródło

You may also like...