Inteligentne rolety stają się bardziej funkcjonalne

Firma Smartwings wprowadza do sprzedaży nowe inteligentne rolety, kompatybilne z głosowymi asystentami, systemami inteligentnego domu oraz protokołem Thread. Produkt dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, rozmiarów i materiałów.

Smartwings jest kolejnym po koncernie IKEA producentem, inteligentnych rolet okiennych. W przeciwieństwie do szwedzkiego koncernu jego produkty mają jednak więcej opcji personalizacji, umożliwiających dopasowanie do indywidualnych preferencji. Stąd też dostępne są w nieco wyższych cenach, ale za to łatwiej dobrać je do wystroju wnętrza naszego mieszkania.

Przedsiębiorstwo właśnie wprowadza na rynek nowe inteligentne rolety oraz żaluzje, kompatybilne z protokołem łączności Thread. To technologia dzięki której, wszystkie urządzenia mogą komunikować się ze sobą bezpośrednio, nawet jeśli nie są podłączone do internetu. Odbywa się to za pomocą sieci mesh, w której urządzenia działają jak routery, przesyłając sygnał między sobą w celu zwiększenia zasięgu sieci. Thread jest również bezpieczny, gdyż wykorzystuje szyfrowanie i uwierzytelnianie w celu ochrony przesyłanych danych.

Nowe rolety Smartwings działają bezpośrednio z platformą Apple HomeKit, a więc nie potrzebujemy żadnych dodatkowych mostków do działania. Są też kompatybilne z Amazon Alexą, Google Assistant oraz innymi systemami inteligentnych domów. Ponadto możemy równocześnie kontrolować aż 30 rolet i żaluzji, a więc jedną komendą będziemy w stanie podnieść je lub opuścić w całym domu.

Rolety dostępne są w wielu wariantach różniących się rodzajem materiału, kolorem oraz rozmiarem, a ich ceny zaczynają się od 214,98 dolarów. Zamówienia można składać bezpośrednio na stronie producenta.

inteligentne rolety
Źródło: Smartwings

You may also like...