Nowe funkcje Google Shopping ułatwią wyszukiwanie promocji na produkty

Google odświeżyło swą aplikację Google Shopping. Usługa oferuje teraz śledzenie cen produktów, oraz kilka innych funkcji ułatwiających robienie zakupów.

Kupowanie w sieci wbrew pozorom wcale nie jest zadaniem prostym. Choć duża liczba sklepów powinna ułatwić sprawę, to wbrew pozorom może to dodatkowo utrudnić. Zróżnicowanie cen potrafi być bowiem bardzo duże i często sięga nawet kilkudziesięciu procent. Łatwo jest więc przepłacić za interesujący nas produkt, a potem tygodniami przeżywać stratę.

Oczywiście istnieją porównywarki cen, ale one również nie są narzędziem idealnym. Potrafią często podawać ceny, które po wejściu na stronę sklepu okazują się być zupełnie inne. Musimy więc ręcznie przeglądać oferty poszczególnych sklepów, co jest żmudnym zajęciem pochłaniającym mnóstwo czasu.

Z Google Shopping łatwiej trafimy na promocje

Google w swej ofercie ma na szczęście narzędzie, które może nam w tym pomóc. Jest nim uruchomiony kilka miesięcy temu serwis Google Shopping, który otrzymał właśnie nową aktualizację. Wzbogaca usługę o funkcję śledzenia ceny na stronie produktu oraz powiadomienie o jej zmianie. Gdy producent zorganizuje jakąś promocję lub wyprzedaż, od razu będziemy o tym wiedzieli, gdyż dostaniemy na smartfona powiadomienie. W nadchodzących tygodniach dojdzie też opcja otrzymania alertu na skrzynkę pocztową.

Problemem podczas robienia zakupów może być też dostępność towaru. O jego braku dowiadujemy się dopiero po wejściu na stronę sklepu. Tutaj z pomocą przyjdzie nam Google Images, który pokaże czy interesujący nas produkt jest nadal dostępny w wybranym miejscu.

Usługa pozwoli też filtrować produkty pod kątem lokalizacji placówek handlowych. Dzięki temu będziemy widzieli tylko produkty dostępne w sklepach znajdujących się w pobliżu naszego domu. Poinformuje również czy są aktualnie na stanie, więc unikniemy niepotrzebnego biegania. Ta funkcja może być niezwykle przydatna, gdy potrzebujemy prezentu gwiazdkowego na ostatnią chwilę.

Dodatkową zaletą usługi jest to, że kupowane za pośrednictwem tej usługi produkty, objęte są gwarancją Google. Mamy więc wsparcie techniczne koncernu, a także łatwo dostępny zwrot produktu który nie przypadnie nam do gustu oraz odzyskanie pieniędzy.

Google Shopping

Źródło

You may also like...