Uber wchodzi w nowy biznes pośrednictwa pracy

Amerykański Uber uruchomi jutro zupełnie nową aplikację o nazwie Uber Works. To nowe narzędzie, które ułatwi przedsiębiorcom znalezienie pracowników tymczasowych.

Choć główną działalnością Ubera są taksówki, to amerykańska firma nie ogranicza się tylko do jednego biznesu. Firma bierze się za wszystko co może przynieść jej zyski. Dlatego jej kierowcy pracują m.in., jako kurierzy dostarczając przesyłki do klientów, dowożą jedzenie na wynos, a także prowadzą obwoźne sklepiki. Można w nich kupić nie tylko przekąski, ale też elektronikę użytkową. W planach jest też uruchomienie własnej firmy pożyczkowej.

Nową działalnością amerykańskiej firmy jest pośrednictwo pracy. Jutro oficjalnie wystartuje aplikacja o nazwie Uber Works, która umożliwi przedsiębiorcom znalezienie pracowników tymczasowych.

Początkowo będzie dostępna tylko w Chicago, gdzie od roku poddawana jest testom, ale w przyszłości firma zamierza rozszerzyć jej zasięg. Aplikacja powstała specjalnie po to, by zapewniać pracodawcom łatwy dostęp do pracowników sezonowych. Zapotrzebowanie na takich pracowników wzrasta w określonych porach roku, np., w okresie świątecznym, gdzie trzeba zwiększyć produkcję lub usprawnić dostawy towarów.

Oczywiście Uber nie posiada odpowiednich możliwości, by samodzielnie zająć się całym biznesem, dlatego będzie tylko pośrednikiem. Natomiast znalezieniem pracowników, ich weryfikacją, wypłatami i podatkami zajmą się wyspecjalizowane agencje.

Przy pomocy tej aplikacji firmy będą mogły bardzo precyzyjnie określić wymagania dotyczące poszukiwanych pracowników. Dzięki temu unikna niepotrzebnych rozmów kwalifikacyjnych, co pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu potrzebnego zwykle na rekrutację.

Uber Works

Źródło

You may also like...