Wirtualny skaner ciała może pomóc w kupowaniu ubrań

Firma TG3D Studio oferuje nowy skaner do ciała. Zmieniła jego nazwę na Scanatic for Fashion i przekształciła w wirtualną przymierzalnię ubrań.

Kupowanie ubrań wymaga poświęcenia na to mnóstwa czasu. Każdy element garderoby należy bowiem przymierzyć, by upewnić się że będzie na nas idealnie pasował. A biorąc pod uwagę fakt, że nie w każdym sklepie znajdziemy interesujące nas produkty, musimy dodatkowo sporo się nadchodzić.

Problem ten mogłyby rozwiązać zakupy w sieci, jednak bez fizycznego przymierzenia ubrań, jest to bardzo ryzykowne. Mogą nam w tym jednak pomóc wirtualne skanery, dzięki którym sprawdzimy czy dane ubranie dobrze na nas leży, bez konieczności jego zakładania. Twórcą jednego z takich skanerów jest firma TG3D Studio, która w zeszłym roku opracowała technologię Scanatic 360 Body Scanner. Narzędzie te dokonywało dokładnych pomiarów naszego ciała, umożliwiając sprawdzenie jaki rozmiar ubrań będzie na nas pasował.

Teraz firma zmieniła nazwę produktu na VTO (Virtual Try-On) by Scanatic for Fashion i wprowadziła nowe funkcje. Narzędzie zwiększa teraz jakość skanów, zapewniając znacznie dokładniejsze dane. W ten sposób będzie lepiej widać czy dane elementy garderoby pasują. Aplikacja najpierw tworzy wirtualny model ciała, a gdy avatar będzie już gotowy, wówczas będzie możliwe przymierzanie ubrań.

Niestety nowy skaner do ciała nie będzie dostępny dla zwykłych użytkowników. TG3D Studio stworzyło go przede wszystkim dla domów mody, projektantów, a także krawców. Z czasem jednak technologia powinna trafić pod przysłowiowe strzechy i wówczas każdy z nas będzie mógł z niej korzystać.

skaner do ciała

Źródło

You may also like...