Nachodzące PlayStation 5 może dostać procesor AMD Zen

Wprawdzie Sony nie zapowiedziało jeszcze konsoli PlayStation 5, to pojawiają się na jej temat pierwsze przecieki. Najnowsze doniesienia sugerują, że nowa generacja popularnego sprzętu, zostanie ponoć wyposażona w procesory AMD Zen.

Według przedstawicieli branży growej, żywot obecnej generacji konsol dobiega już końca, więc producenci z pewnością myślą już nad kolejnymi modelami. Microsoft podczas targów E3 potwierdził, że pracuje nad następcą modelu Xbox One. Sony także buduje nowe PlayStation i choć na razie sprzęt nie został jeszcze ogłoszony, to przecieki zdradzają już pierwsze szczegóły techniczne.

Najnowsze doniesienia sugerują, że Sony współpracuje z koncernem AMD nad stworzeniem nowego procesora. Będzie on używał architektury AMD Zen i współpracował z firmowym GPU Navi. Nowy układ ma zostać opracowany w specyfikacji dostarczonej przez Sony. Informacja nie jest dużym zaskoczeniem, bo jeśli okazałaby się prawdziwa, wówczas oznaczałoby to, że japoński koncern po raz kolejny chce skorzystać z tej architektury.

Bliższe szczegóły pozostają na razie owiane mgłą tajemnicy. Nie wiemy więc, czy będzie to procesor SoC, czy też Sony zechce rozdzielić CPU oraz GPU. Pamiętajmy jednak, że PlayStation 5 pojawić ma się na rynku najwcześniej w 2021 roku, więc firma ma jeszcze sporo czasu by dopracować szczegóły. Na pewno nie będzie to łatwe, gdyż nowa konsola będzie musiała zapewnić płynne działanie gier w rozdzielczości 4K.

PlayStation 5

Źródło: Forbes.com

You may also like...