Intel producentem modemu do iPhona 7

Nowa generacja iPhona może zapewnić nam znacznie szybsze pobieranie plików z internetowej sieci, niż poprzednie wersje tego smartfona. Wszystko dzięki modemowi, który dostarczy Intel.

W marcu ubiegłego roku po raz pierwszy pojawiły się plotki sugerujące, że niemal 1000 inżynierów Intela pracuje nad nowym modemem dla urządzeń mobilnych, który może znaleźć się na pokładzie iPhona 7. Najnowsze doniesienia sugerują, że plotka może okazać się nie tylko prawdziwa, ale jakby tego było mało, nowy modem będzie znacznie szybszy od tego co obecnie produkuje Qualcomm. A to przełoży się na większy komfort korzystania z sieci, związany z krótszym czasem pobierania plików.Informacja nie jest jeszcze oficjalna, jednak podczas prezentacji kolejnego raportu finansowego dyrektor Qualcomma Steve Mollenkopf przyznał, że jeden z ważnych klientów firmy może zmienić dostawcę podzespołów, co oczywiście nie potwierdza, że chodzi o Apple, ale też tego nie wyklucza.

Z doniesień wynika, że iPhone 7 może otrzymać intelowski modem 7360 LTE, który teoretycznie pozwala pobierać pliki z prędkością 450 Mbps oraz wysyłać z prędkością 100 Mbps. Dla porównania modem Qualcomm MDM96 używany w iPhonie 6s oraz 6s Plus osiąga odpowiednio 300/50 Mbps.

Wzrost prędkości downloadu o 50% i uploadu o 100% to spora różnica i można założyć, że Apple się na to zdecyduje, gdyż dałoby to sporą korzyść użytkownikom sprzętu tej firmy. Szczególnie w przypadku coraz popularniejszego streamingu treści.

Źródło: Macrumors.comYou may also like...