Bouygues wprowadza usługę strumieniowania gier Playcast

Firma NVIDIA poinformowała, że opracowana przez nią technologia NVIDIA GRID, zastosowana w umożliwiającej strumieniowanie gier z chmury platformie Playcast, została wykorzystana przez francuskiego operatora telefonii stacjonarnej i komórkowej Bouygues Telecom.

Usługa zapewnia natychmiastowy dostęp do ponad 50 tytułów wszystkim klientom firmy Bouygues Telecom, którzy posiadają telewizor wyposażony w przystawkę Bbox Senation.

NVIDIA i Playcast dostarczyły skalowalny i wysokowydajny system do obsługi gier w chmurze dla naszych klientów łącz szerokopasmowych”, powiedział Franck Abihssira, szef działu usług w firmie Bouygues Telecom. „Dzięki temu Bouygues Telecom może zaoferować usługi zapewniające wspaniałą przyjemność z gier dla 1,5 miliona abonentów.”

Wysokowydajne serwery oparte na technologii NVIDIA GRID obsługują wszystkie obliczenia niezbędne w usłudze udostępniania gier w chmurze. Natomiast oprogramowanie Playcast strumieniuje zawartość z centrów danych firmy Bouygues Telecom.

Usługa gier transmitowanych z chmury oparta na urządzeniu Bbox stawia firmę Bouygues Telecom w awangardzie technologicznej rynku gier”, powiedział Phil Eisler, dyrektor generalny ds. gier w chmurze w firmie NVIDIA. „Strumieniowanie gier to najłatwiejsza metoda dostarczania rozrywki na dowolne urządzenie. To przyszłość dla świata gier.”

Usługi udostępniania gier oparte na urządzeniach Bbox uruchomiono w zeszłym roku i od tego czasu zapewniły użytkownikom setki tysięcy godzin rozrywki”, powiedział Guy de Beer, dyrektor generalny firmy Playcast. „Dzięki rozbudowie systemu o sprzęt oparty na technologii NVIDIA GRID jesteśmy przygotowani na jego wzmożone obciążenie w okresie świątecznym oraz do dalszego rozwoju w przyszłym roku.”

Więcej informacji na temat platformy NVIDIA GRID, umożliwiającej strumieniowanie gier z chmury, można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Gammapr.pl

You may also like...