Galaxy S8: ekran zajmie 90% powierzchni obudowy

Najnowsze doniesienia dotyczące Samsunga Galaxy S8 jeszcze bardziej zwiększają zainteresowanie tym smartfonem. Sugerują bowiem, że jego wyświetlacz będzie zajmował większość przedniego panelu.

Po tym jak Samsung wycofał z rynku Galaxy Note 7, większość fanów tej marki czeka na premierę Galaxy S8. Aby sprzęt był maksymalnie atrakcyjny, producent zamierza wprowadzić w nim wiele zmian. Jedna z nich dotyczyć będzie wzornictwa urządzenia.Wiemy już niemal na pewno, że Galaxy S8 posiadać ma 5,5″ ekran o rozdzielczości 4K. Samsung nie chce jednak, by jego nowy flagowiec wyglądał dokładnie tak samo jak poprzednio, dlatego zamierza wprowadzić w nim daleko idące zmiany w zakresie wzornictwa. Park Won-sang, jeden z głównych inżynierów Samsung Display twierdzi bowiem, że wyświetlacz będzie zajmował aż 90% powierzchni przedniego panelu. Oznacza to, że otaczające go ramki wprawdzie pozostaną, lecz mają być tak cienkie, że odniesiemy wrażenie, jakby ich tam nie było.

Oczywiście nie wiadomo na ile prawdziwe są te doniesienia, lecz pasują do wcześniejszych plotek sugerujących, że Samsung zrezygnuje z przycisku Home, a skaner linii papilarnych umieści pod wyświetlaczem. Jeśli ekran rzeczywiście zajmie większą część powierzchni smartfona, to nie będzie na niego miejsca.

Przypomnę, że oficjalna premiera Samsunga Galaxy S8 odbędzie się w 26 lutego w Barcelonie, podczas Mobile World Congress. Natomiast w sklepach będzie on dostępny w marcu.

Źródło: Phandroid.com

You may also like...