Wyświetlacz Motoroli Razr jest stosunkowo tani w naprawie

Poznaliśmy koszty wymiany ekranu w najnowszym smartfonie Motorola Razr. Zamyka się on kwotą 299 dolarów, co zważywszy na cenę sprzętu nie jest kwotą dużą.

Parę dni temu odbyła się oficjalna prezentacja najnowszego smartfona Motorola Razr, który będzie groźnym rywalem dla Galaxy Fold czy Mate X. Nowy sprzęt jest bowiem zdecydowanie bardziej funkcjonalny od rywali, gdyż przypomina typowego smartfona. Natomiast po złożeniu zajmuje znacznie mniej miejsca. Atutem jest też lepiej zaprojektowany zawias, pozbawiony szpar i całkowicie odporny na czynniki zewnętrzne.

Nowy sprzęt już wzbudził zainteresowanie rywali, którzy planują stworzyć podobne urządzenia. Tak przynajmniej wskazują najnowsze patenty pokazane przez Xiaomi oraz Huawei.

Motorola Razr ma jeszcze jedną przewagę nad rywalami w postaci kosztów wymiany wyświetlacza. Nie jest żadną tajemnicą, że składany ekran jest bardziej narażony na uszkodzenie. Na przykład niezależny test Galaxy Fold wykazał, że wyświetlacz miał wytrzymałość mniejszą od deklarowanej przez producenta. Jeśli więc ekran ulegnie uszkodzeniu, to na właścicielu spoczną koszty jego naprawy.

W przypadku wspomnianego Galaxy Fold koszt wymiany ekranu wynosi aż 599 dolarów. Tymczasem w nowej Motoroli kosztuje to 299 dolarów. To nadal sporo, ale zważywszy na cenę telefonu, nie wydaje się to aż tak dużym kosztem jak w przypadku rywali.

Oczywiście najlepiej byłoby nie ponosić takiego wydatku, dlatego w przypadku tak drogiego sprzętu dodatkowe ubezpieczenie wydaje się koniecznością.

Motorola Razr

Źródło

You may also like...