Huawei także pracuje nad rywalem dla Motoroli Razr

Najnowszy patent należący do Huawei sugeruje, że chiński koncern planuje stworzenie konkurenta dla modelu Motorola Razr. Przedstawia bowiem bardzo podobny sprzęt.

Niedawna prezentacja składanego smartfona Motorola Razr wzbudziła ogromne zainteresowanie. I to nie tylko ze strony samych konsumentów, ale też rywali. Motorola pokazała bowiem, że składany smartfon może nie tylko nie odbiegać wyglądem od typowych smartfonów. Jego konstrukcję opracowano też w taki sposób, by użytkownik nie musiał się martwić o wnikanie do środka kurzu i wilgoci.

Huawei

Taka konstrukcja spisuje się zdecydowanie lepiej niż stworzony przez Samsunga Galaxy Fold. Dlatego coraz więcej producentów jest zainteresowanych jej wykorzystaniem we własnych urządzeniach. Wczoraj prezentowałem patent Xiaomi, który bardzo przypomina nowy produkt Motoroli. Teraz dowiadujemy się, że podobny pomysł ma również chiński koncern Huawei, który wprowadził już na rynek swój pierwszy składany smartfon. Model Huawei Mate X wyprzedał się w Chinach w bardzo krótkim czasie.

Huawei

Nowy patent chińskiego koncernu pokazany przez serwis Techieword, sugeruje jednak nieco inne podejście do tego tematu. Na dołączonych do niego szkicach widzimy urządzenie wyposażone w zginający się w połowie wyświetlacz. Na tylnym panelu znajduje się z kolei prawdopodobnie poczwórny z lampą LED.

Huawei

Oczywiście jak to z patentami bywa, nie mamy pewności czy chiński koncern zdecyduje się go zrealizować. Przekonamy się o tym jednak dopiero podczas targów MWC 2020, które odbędą się w lutym.

Źródło

You may also like...