Xiaomi pracuje nad rywalem dla Motorola Razr

Najnowszy patent Xiaomi sugeruje, że firma pracuje nad nowym składanym smartfonem z klapką. Konstrukcja przypomina nieco pokazany niedawno model Motorola Razr.

W tym tygodniu mieliśmy okazję wreszcie dokładnie poznać zapowiadany od jakiegoś czasu model Motorola Razr. Nowa Motorola może jednak nie być jedynym smartfonem o takiej konstrukcji, który pojawi się na rynku.

Xiaomi opatentowało bowiem sprzęt o bardzo zbliżonym wyglądzie, który również jest składanym smartfonem z klapką. Nie jest to jednak urządzenie identycznie z nową Motorolą. Wprawdzie składa się bardzo podobnie, lecz jego zewnętrzny ekran jest dużo mniejszy niż w produkcie firmy należącej do Lenovo. Wnętrze wygląda natomiast jak typowy smartfon, a więc w górnej części ekranu znajduje się ramka, w której zamontowano przednią kamerę.

Xiaomi

Patent pochodzi z 2018 roku, lecz dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Pokazuje więc jedynie zainteresowanie Xiaomi składanymi smartfonami, lecz nie oznacza, że firma wypuści taki sprzęt na rynek. Możemy więc jedynie spekulować na temat specyfikacji technicznej takiego urządzenia oraz rozmiaru oferowanego wyświetlacza.

Xiaomi

Nie da się jednak ukryć, że tego typu urządzenia wzbudzają w ostatnim czasie duże zainteresowanie. Potwierdza to wyprzedanie w zaledwie kilka minut najnowszego Huawei Mate X. Jeśli więc chińska firma chciałaby zaistnieć w tym sektorze rynku, to teraz jest na to najlepszy moment.

Źródło

You may also like...