Technologia graficzna AMD trafi do smartfonów Samsunga

Samsung nawiązał współpracę z koncernem AMD, która może zaowocować większą wydajnością smartfonów. Trafią do nich procesory graficzne z rodziny Radeon.

Dotychczas producenci smartfonów nie przywiązywali zbyt dużej wagi do wydajności swych urządzeń w grach mobilnych. Owszem, montowano w nich wydajne procesory oraz jednostki GPU, ale nie były to układy wyspecjalizowane do obsługi aplikacji rozrywkowych.

Duża popularność urządzeń adresowanych specjalnie dla graczy takich jak Razer Phone sprawiła jednak, że przynajmniej niektórzy zainteresowali się tym sektorem rynku. I wkrótce zamierzają wzbogacić swój sprzęt o technologię, która zagwarantuje graczom wyższą wydajność w ich aplikacjach.

Samsung nawiązał właśnie współpracę z koncernem AMD, który produkuje karty graficzne do naszych komputerów oraz procesory dla konsol. Dzięki tej współpracy, firmowe procesory Exynos dostaną technologię znaną z kart graficznych Radeon. Na mocy wieloletniej umowy, Samsung otrzyma oszczędny i bardzo wydajny układ, który znacznie podniesie wydajność jego smartfonów w grach.

Dodam, że inżynierowie Samsunga od paru lat samodzielnie pracowali nad tego typu technologią, ale najwyraźniej nie dali rady. Woleli więc poprosić o pomoc firmę bardziej doświadczoną na tym polu, która działa w tej branży już od wielu lat. W nowym układzie graficznym będzie wykorzystana graficzna architektura RDNA, którą AMD pokazało na targach Computex. Jest ona skalowana, więc można ją łatwo dostosować do urządzeń mobilnych.

Nie wiemy na razie kiedy pojawią się pierwsze smartfony Samsunga wyposażone w nowe układy.

Radeon

Źródło: Samsung.com

You may also like...