Pierwsze problemy z ekranem OnePlus 7 Pro

Pojawiły się już pierwsze problemy z flagowcem chińskiej firmy OnePlus. Model OnePlus 7 Pro ma kłopot z poprawnym działaniem wyświetlacza. Jest to już kolejny po kamerze problem związany z tym produktem.

OnePlus szybko znalazło dla siebie niszę na rynku smartfonów, oferując klientom urządzenia tanie, a przy tym wydajne i funkcjonalne. Niestety producent ma problemy z jakością swego sprzętu, który prędzej czy później zaczyna użytkownikom sprawiać kłopoty.

Nie jest od nich wolny również najnowszy flagowiec OnePlus 7 Pro, którego wydajność porównano niedawno z Galaxy S10+. Dość szybko objawiły się pierwsze niedoskonałości techniczne nowego produktu i to od razu w duecie. Pierwszy kłopot związany jest z aparatem, który wprawdzie oceniono wysoko, ale jest on też dość problematyczny. Drugi dotyczy natomiast wyświetlacza.

Ekran oferujący częstotliwość odświeżania na poziomie aż 90 Hz, w teorii miał być największym atutem tego modelu. Tak duże odświeżanie gwarantuje bowiem płynność wyświetlanego obrazu. Problem jest dwojaki, gdyż czasem panel trapi tzw., fantomowy dotyk, czyli rejestruje dotyk palca którego nie było. Innym razem zupełnie nie reaguje na dotyk w rogach ekranu.

Producent już rozpoczął pracę nad aktualizacją oprogramowania, która powinna rozwiązać problem. Firma nie podała jednak ram czasowych, w których można się jej spodziewać. Twierdzi jedynie, że pojawi się ona w nadchodzących tygodniach.

Dobrą wiadomością jest natomiast to, iż problem nie jest powszechny. Dotknął bowiem stosunkowo niewielką liczbę urządzeń, więc generalnie użytkownicy nie muszą się go obawiać.

OnePlus 7 Pro

Źródło: Theverge.com

You may also like...