China Mobile wreszcie sprzedaje iPhona

Apple osiągnęło właśnie największy sukces w swej karierze. Po kilku latach starań China Mobile, największy na świecie operator telefonii komórkowej, wreszcie wyraził zgodę na współpracę z kalifornijskim koncernem i sprzedaż iPhonów w swych salonach.

Amerykański koncern od dawna dążył do tego, by China Mobile sprzedawała jego smartfony i walczył o to jak lew. Nie ma się jednak czemu dziwić, stawka tej batalii była ogromna, ponieważ chiński operator ma obecnie 750 milionów użytkowników. A tylu klientów oznacza dla producenta niewyobrażalne zyski.

Apple wreszcie dopięło swego, bowiem chińskie media informują, że China Mobile przyjmuje od chętnych zapisy na sprzedaż iPhonów 5C oraz 5S. Na razie zgłosiło się około 1200 osób, które w pierwszej kolejności otrzymają swe upragnione iPhony.

Na razie kiedy złożone zamówienia zostaną zrealizowane, ale nieoficjalnie wspomina się o 18 grudnia bieżącego roku. W tym właśnie dniu China Mobile uruchomi swą sieć 4G LTE.
Warto zaznaczyć, że iPhony są już sprzedawane w Chinach za pośrednictwem sieci China Telecom oraz China Unicom, jednak China Mobile jest największą z nich.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...