Mojo Vision pokazało soczewki kontaktowe z technologią AR

Firma Mojo Vision stworzyła soczewki kontaktowe z technologią AR. Zaprezentowany prototyp jest jeszcze zbyt duży, ale przyszłości stanie się bardziej dopracowany.

Wprowadzenie na rynek technologii AR, które miało miejsce kilka lat temu, otworzyło drogę do wielu nowych możliwości. Połączenie cyfrowego świata z realnym przydaje się bowiem na mnóstwo różnych sposobów. Jednym z najbardziej znanych przykładów są oczywiście gry takie jak Pokemon Go czy też Harry Potter: Wizards Unite, ale nie tylko. Technologia przydaje się też lekarzom, strażakom, a nawet sprzedawcom samochodów. Korzysta z niej również Google Maps, które niedawno wzbogaciło aplikację o funkcję Live View.

Na razie z technologii AR korzystamy za pomocą naszych smartfonów i tabletów, a także inteligentnych okularów. Wkrótce jednak używanie jej stanie się znacznie wygodniejsze. Inżynierowie firmy Mojo Vision opracowali bowiem specjalne soczewki kontaktowe, wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną.

Na tę chwilę opracowany prototyp, który pokazano na targach CES, nie nadaje się jeszcze do noszenia na co dzień. Soczewki posiadają bowiem przewody, które m.in., łączą je z zewnętrzną baterią. Firma zapewnia jednak, że w przyszłości produkt stanie się całkowicie bezprzewodowy. Nie będzie też problemów z zasilaniem, gdyż źródło zasilania ma być wbudowane w soczewkiNatomiast źródło zasilania będzie w pełni zintegrowane.

Soczewki zaprojektowano przede wszystkim z myślą o zastosowaniach medycznych. Dzięki nim lekarze mieliby natychmiastowy dostęp do danych pacjenta, a w przypadku operacji mogliby śledzić ich funkcje życiowe. Nie wiadomo więc na razie, czy pojawią się w normalnej sprzedaży.

soczewki kontaktowe

Źródło

You may also like...