Huawei chce sprzedawać Apple swój modem 5G

Huawei jest otwarty na sprzedaż technologii 5G dla innych firm. Być może modem 5G trafi również do Apple, które ma problemy ze zdobyciem takiego układu dla swych smartfonów.

Kilka dni temu informowałem, że iPhone 5G może nie pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku, lecz dopiero w 2021 roku. Wszystko przez to, że Apple nie ma kto dostarczać modemów 5G.

Firma jest bowiem w sporze z Qualcommem, więc nie ma co liczyć na Snapdragona X50. Jest też mało prawdopodobne, by skorzystała z usług swego największego rywala Samsunga lub z MediaTeka. Natomiast Intel, który miał być dostawcą modemów dla koncernu z Cupertino, będzie je miał gotowe dopiero w 2020 roku.

Z pomocą Apple może jednak przyjść Huawei, drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie. Chiński koncern opracował własny modem 5G i chce go sprzedawać innym firmom.

Co ciekawe, w kręgu zainteresowań chińskiego giganta, jest na razie wyłącznie Apple. Gdyby producent iPhone’ów skorzystał z oferty, mógłby na tym bardzo skorzystać. Pozwoliłoby to bowiem znacznie szybciej wprowadzić na rynek smartfon z modelem 5G, a tym samym amerykański koncern nie zostałby w tyle za rywalami. Chińska firma również odniosłaby wiele korzyści z tej współpracy, gdyż zarobiłaby na niej mnóstwo pieniędzy.

Póki co stanowisko Apple dotyczącego propozycji współpracy, pozostaje na razie nieznane.

modem 5G

Źródło: Engadget.com

You may also like...