WhatsApp wkrótce oficjalnie trafi na iPada

Wkrótce użytkownicy iPada, będą mogli korzystać z aplikacji WhatsApp. Pojawiły się bowiem pogłoski sugerujące jej oficjalne pojawienie się na ten tablet.

Aplikacja WhatsApp, będąca jednym z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych na rynku, na platformę iOS dostępna jest od dawna. Z oficjalnej aplikacji nie mogą jednak korzystać posiadacze iPada, gdyż program nie wspiera tego urządzenia. Posiadacze tabletu muszą więc korzystać z nieco okrężnej drogi i używać aplikacji za pośrednictwem przeglądarki Safari.

Niebawem ta niedogodność zostanie jednak zlikwidowana. Serwis WABetaInfo twierdzi bowiem, że komunikator będzie niebawem oficjalnie wspierał tablet amerykańskiej firmy. Na opublikowanych przez serwis screenshotach możemy zobaczyć, że aplikacja otrzyma całkowicie nowy interfejs użytkownika. Z jednej strony pojawią się w nim kontakty, natomiast z drugiej strony będzie okno chata, zaś pod spodem znajdzie się klawiatura.

Trudno powiedzieć dlaczego do tej pory iPad nie ma oficjalnej wersji komunikatora WhatsApp, ale na pewno użytkownicy ucieszą się z jej pojawienia się.

WhatsApp

Źródło: Wabetainfo.com

You may also like...