Sasmung umożliwia ładowanie smartfonów na przystankach

Mieszkańcy Singapuru mogą teraz w wygodny sposób doładować swe smartfony w ciągu dnia. Samsung zainstalował bowiem bezprzewodowe ładowarki na przystankach autobusowych.

Współczesne smartfony mają coraz większe ekrany, zaś mocne procesory zapewniają urządzeniom wyższą wydajność. Wiąże się to jednak ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię, a tymczasem pojemność baterii wcale nie rośnie. Zdarza się więc, że podczas bardziej intensywnego korzystania ze sprzętu, musimy go doładować w ciągu dnia.

Może to jednak nie być takie łatwe, gdyż nie zawsze jest pod ręką gniazdko elektryczne. Tego problemu nie mają jednak mieszkańcy Singapuru, którzy mogą doładowywać swe smartfony na przystankach autobusowych. W ramach promocji flagowego modelu Galaxy S10, Samsung właśnie zainstalował tam ładowarki bezprzewodowe. Urządzenia pełnią funkcję banerów reklamowych promujących nowy produkt, ale służą też do ładowania sprzętu.

Nie jest to może najbardziej efektywny sposób ładowania smartfona. Ale kilkuminutowy czas oczekiwania na autobus, pozwoli nam nieco uzupełnić energię w akumulatorze.

bezprzewodowe ładowarki

Źródło: Thedrum.com

You may also like...