Biohakerka zaimplantowała w dłoni kluczyki do Tesli

Biohakerka ukrywający się pod pseudonimem Amie DD, nie musi już nosić kluczyków do swej Tesli 3. Dostaje się do samochodu za pomocą wszczepionego implantu RFID.

Scenarzyści filmów z gatunku sci-fi bardzo często prezentują nam przyszłość, w której ludzie wyposażeni są w różnego rodzaju implanty. Przy ich pomocy mogą otwierać drzwi do mieszkania, pojazdy, a także płacić za zakupy. Wydaje się, że taka wizja to bardzo odległa przyszłość i jeszcze wiele wody upłynie w Wiśle zanim ludzie zyskają podobne możliwości.

Nic bardziej mylnego, istnieje bowiem społeczność tzw. biohakerów, którzy na różne sposoby ulepszają swe ciało. Wielu z nich już teraz realizuje pomysły, o których nawet się nam nie śniło. Zapewne słyszeliście o pewnym mężczyźnie, który dzięki wszczepionemu chipowi może wchodzić do swego biura oraz domu bez potrzeby używania kluczy. Na podobny pomysł wpadła znana biohakerka Amie DD, która wszczepiła sobie kluczyki do Tesli Model 3.

Oczywiście nie dosłownie, gdyż w jej ciele znajduje się transponder RFID, którego wymiary wynoszą 2 x 12 mm. Niewielki gadżet umieszczony lewej dłoni, umożliwia jej komunikację z pojazdem. Gdy chce więc gdzieś pojechać, nie musi wyciągać kluczyków z kieszeni. Wystarczy że zbliży się do pojazdu, a transponder prześle dane do pojazdu odblokowując drzwi oraz uruchamiając silnik.

Należy tu wyjaśnić, że Amie DD ma już wszczepiony w ramię jeden chip RFID, więc teoretycznie mogłaby przepisać do niego dane z karty Tesli umożliwiającej uruchomienie pojazdu. Uniemożliwiły to jednak zabezpieczenia zastosowane przez producenta. Dziewczyna musiała więc wyciągnąć chip znajdujący się w karcie, a następnie zaimplantować go sobie.

Jak koncepcja spisuje się w praktyce, możecie zobaczyć na poniższym wideo. Sam pomysł przedstawia się bardzo ciekawie, szczególnie w kwestii funkcjonalności. Kluczyki do auta czasem mogą się zapodziać lub uszkodzić, co wiąże się ze sporymi kosztami. Tymczasem mając taki implant, nie musimy się tym przejmować.

Biohakerka

Źródło: Hackaday.io

You may also like...