Popularny pojazd w Fortnite zapewnia graczom nieuczciwą przewagę

Twórcy Fortnite chyba nie wszystko przemyśleli, wprowadzając do gry nowy pojazd Baller. Okazało się bowiem, że chroni on graczy przed Storm Surge, zapewniając im nieuczciwą przewagę.

Mechanika gry Fortnite jest tak pomyślana, by nie tylko zniechęcić graczy do kampienia w kryjówkach, ale też zaangażować ich w walkę. Tym ostatnim zajmuje się rzadkie zjawisko o nazwie Storm Surge, które wyeliminowało już z walki całkiem sporą rzeszę wojowników.

Jest to funkcja, która zmusza grających do walki i bardziej angażuje ich w rozgrywkę. Są to elektryczne wyładowania, które atakują graczy mających na swym koncie najmniejszą liczbę zadanych obrażeń. Gdy już takie wyładowanie dorwie swój cel, razi go co 5 sekund za każdym trafieniem zabierając mu 25 punktów życia. W zależności od tego ile energii pozostało wirtualnej postaci, czasem wystarczą tylko dwa trafienia by wyeliminować ją z dalszej walki.

Wprawdzie gracze narzekają na ilość zadawanych obrażeń, ale generalnie zaakceptowali Storm Surge, gdyż wiedzą że zmusza ich do większego zaangażowania. Zasadniczo nie ma przed tym ochrony, gdyż wyładowania dopadają graczy także w budynkach. A przynajmniej tak sądzono do tej pory, gdyż okazało się, że takowa istnieje. Jest nią nowy pojazd Baller, wprowadzony niedawno do gry. Sam pojazd nie ma wprawdzie zbyt dużej wytrzymałości i stosunkowo łatwo go zniszczyć. Ale jak się okazuje, zapewnia pełną ochronę przed atakami Storm Surge.

Możemy to zobaczyć na wideo, opublikowanym przez jednego z użytkowników serwisu Reddit. Naturalnie graczom taka funkcja pojazdu bardzo się nie podoba. Uważają bowiem, że zapewnia nieuczciwą przewagę. Twórcy zapewne wkrótce wypuszczą aktualizację, która to zmieni.

Fortnite

Źródło: Reddit.com

You may also like...