Nowa generacja Asus ROG Phone zadebiutuje już tej jesieni

Asus planuje wprowadzić na rynek następcę gamingowego smartfona Asus ROG Phone. Jego premierę zaplanowano na trzeci kwartał bieżącego roku.

Przez wiele lat rynek gier mobilnych był przez producentów smartfonów praktycznie niezauważany. Sytuację zmienił jednak wzrost popularności mobilnego eSportu i pojawienie się takich tytułów jak PUBG Mobile, Fortnite czy Mobile Legends.

Turnieje przyciągające miliony widzów sprawiły, że producenci sprzętu dostrzegli w tym szansę dla siebie. Jak grzyby po deszczu, w sprzedaży zaczęły się więc pojawiać gamingowe smartfony, projektowane specjalnie pod kątem elektronicznej rozrywki. W tę branżę wkroczył również tajwański Asus znany z płyt głównych oraz kart graficznych do naszych pecetów. Jakiś czas temu firma wprowadziła do sprzedaży model Asus ROG Phone, który już pod koniec roku doczeka się następcy.

Szczegóły techniczne nowego produktu nie zostały jeszcze ujawnione. Powinniśmy jednak oczekiwać znacznie lepszej specyfikacji od obecnego modelu, choć zapewne przełoży się to również na wyższą cenę. Obecny model kosztuje bowiem 800 euro w podstawowej wersji, więc nie zdziwiłbym się, gdyby cena nowego dobiła do tysiąca.

Premierę nowego sprzętu wstępnie zaplanowano na trzeci kwartał bieżącego roku. Mamy więc sporo czasu, by dowiedzieć się jakie nowości nam zaoferuje. Pozostało także kilka miesięcy, aby zgromadzić fundusze na jego zakup. Jeśli oczywiście planujecie go posiadać.

Asus ROG Phone

Źródło: Digitimes.com

You may also like...