Samsung oficjalnie uśmiercił rodzinę Galaxy J

Koreański koncern uśmiercił rodzinę smartfonów Galaxy J. Samsung potwierdził, że zastępuje ją nowa seria Galaxy A, której premiera nastąpi jutro.

Od pewnego czasu mówiło się, że Samsung zamierza dokonać sporych zmian w swej rodzinie produktów mobilnych. Firma zamierzała pozbyć się kilku linii telefonów, skupiając się przede wszystkim na urządzeniach flagowych oraz zaliczanych do średniej półki.

Efektem tych zmian jest uśmiercenie serii Galaxy J. Była to rodzina urządzeń budżetowych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem na rynkach rozwijających się, takich jak Indie. Jej poszczególne modele były ciekawą alternatywą dla urządzeń chińskich firm, takich jak Xiaomi, gdyż oferowały niezłą specyfikację w stosunkowo przystępnej cenie.

Samsung uznał jednak, że seria Galaxy J nie jest mu już potrzebna i postanowił się jej pozbyć. Nie oznacza to rzecz jasna, że koreański gigant nie będzie miał w segmencie budżetowych urządzeń niczego ciekawego. Wręcz przeciwnie, gdyż odsyłaną na emeryturę linię zastępuje nowa seria Galaxy A, której kilka modeli już prezentowałem.

Urządzenia z tej rodziny oferują bardzo atrakcyjne wyposażenie. Znajdziemy w nich tylko potrójne tylne aparaty, ale również czytniki linii papilarnych wbudowane w wyświetlacz, a także wyświetlacze Infinity AMOLED. Ich dużym atutem jest także bardzo atrakcyjna strategia cenowa oraz szeroki wybór modeli, adresowanych do osób o różnych potrzebach.

Dokładną ofertę smartfonów z rodziny Galaxy A poznamy już jutro. Na 10 kwietnia producent zaplanował bowiem ich oficjalną prezentację.

Galaxy A

Źródło: Slashgear.com

You may also like...