Kolejne ograniczenia w handlu na Steamie

Valve ogłosiło wprowadzenie kolejnych ograniczeń w handlu przedmiotami na Steamie. Firma chce bowiem utrzymać ściślejszą kontrolę nad giftami, którymi wymieniają się użytkownicy.

Nowe ograniczenia dotyczą przede wszystkim gier chronionych technologią Valve Anti-Cheat Technology (VAC), zabezpieczającą przed oszustami wykorzystującymi różnego rodzaju cheaty do uzyskiwania nieuczciwej przewagi podczas rozrywki.Valve zapowiedziało, że tytułów chronionych systemem VAC nie będzie można już dłużej dodawać do swego ekwipunku w formie giftów, co ma zapobiec gromadzeniu dużych zapasów tych produkcji. Chodzi o to, by jeszcze mocniej uderzyć w cheaterów, którzy po zablokowaniu jednej kopii gry, mogli następnie wykorzystać magazyn zgromadzonych giftów, by dalej móc oszukiwać.

To jeszcze nie wszystko, bo jeśli użytkownik, formie gifta podaruje grę dla osoby ciągle banowanej, wówczas danego tytułu nie będzie mógł już nigdy nikomu podarować.

Lista gier chronionych systemem VAC nie jest duża, ale znajdują się na niej te najpopularniejsze produkcje m.in. takie jak Counter-Strike: Global Offensive oraz Team Fortress 2, posiadające największe grono fanów, a przy tym mające najwięcej cheaterów.

Źródło: Steampowered.comYou may also like...