Huawei P20 może stracić obsługę kart pamięci

Huawei P20 oraz P20 Pro mogą stracić jedną z najbardziej pożądanych funkcji obecnych w smartfonach z Androidem. Najnowsze zdjęcia sugerują bowiem brak slotu na kartę microSD.

Jedną z kluczowych elementów wyposażenia smartfonów z systemem Android, jest czytnik kart microSD. Użytkownik może na niej zapisywać zdjęcia, filmy, muzykę, a nawet instalować aplikacje. Większość modeli posiada slot na memorkę, poza nielicznymi wyjątkami w postaci niektórych smartfonów Samsunga.

Możliwe jednak, że nie znajdziemy jej w smartfonach Huawei. W sieci pojawiły się bowiem zdjęcia najnowszych Huawei P20, P20 Pro oraz P20 Lite, których oficjalna premiera odbędzie się za parę tygodni. Niezbyt przyjemną niespodzianką może być fakt, że dwa pierwsze modele nie posiadają czytnika kart microSD. Na zdjęciach widać bowiem jedynie dwa sloty na karty nano SIM umieszczone w jednej tacce, lecz nie ma w niej miejsca na rozszerzenie pamięci użytkowej.

Co ciekawe instrukcja obu modeli także nie wspomina o obecności memorki. Informuje natomiast, że Huawei P20 dostanie 3400 mAh baterię, natomiast model P20 Pro zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh.

Źródło informuje także o cenach poszczególnych modeli. Za P20 trzeba będzie zapłacić 679 euro, natomiast P20 Pro kosztować ma 899 Euro. Znacznie tańszy będzie Huawei P20 Lite, którego cenę ustalono na 369 euro.

Huawei P20

Źródło: Winfuture.de

You may also like...