Inno3D P102-100: nowa karta do koparek kryptowalut

Firma Inno3D wprowadza na rynek kolejny model karty graficznej, przeznaczonej do koparek krytowalut. Model Inno3D P102-100 zaprojektowano specjalnie pod kątem wydajności podnoszącej skuteczność wydobycia.

Użytkownicy komputerów osobistych wciąż są wściekli na kopaczy kryptowalut, którzy wywindowali ceny kart graficznych do niebotycznego poziomu. Na szczęście coraz więcej producentów wprowadza na rynek modele specjalnie projektowane do tego zadania. Być może w przyszłości spowoduje to spadek cen produktów i wówczas wiele osób będzie mogło zainstalować w swych pecetach nową grafikę.

Jednym z najnowszych produktów tego typu jest Inno3D P102-100. To specjalny model karty graficznej, zaprojektowany pod kątem osiągów w zakresie wydobycia kryptowalut. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, oferuje znacznie wyższą wydajność w porównaniu do standardowej karty graficznej.

Nie znajdziemy w niej także złącz wideo, gdyż są całkowicie zbędne, lecz pewnym problemem może być brak backplate, które pozwoliłyby przymocować kartę do specjalnego rusztowania lub obudowy. Do utrzymania odpowiedniej temperatury wykorzystano natomiast 2-slotowy cooler Twin 2X z dwoma wentylatorami i pięcioma ciepłowodami. Maksymalny pobór mocy wynosi w jej przypadku 250 W.

Producent deklaruje wysoką efektywność podczas kopania kryptowalut, która wynosi odpowiednio:

Ethereum – 47 MH/s
Zcash -660 sol/s
Monero – 879 H/s

Cena Inno3D P102-100 nie została jeszcze ujawniona. Przy obecnych cenach kart graficznych nie powinniśmy jednak oczekiwać, że będzie dużo tańsza od modelu GTX 1080 Ti, który ma podobną wydajność.

Inno3D P102-100

Źródło: Cryptomining-blog.com

You may also like...